Gondolkodtál már azon, amikor a trendi arckrémek és testápolók között válogattál, hogy az erős illatú és tökéletes állagú kencék valójában tömegpusztító fegyverek?

Nem, nem beszélek félre! A csilli-villi tégelyekben pompázó, laboratóriumokban gondosan kikevert szintetikus mérgek valójában nem szolgálnak mást, minthogy egy illúzió világban tartsanak és veszélybe sodorják a felnövekvő generáció egészségét és élhető környezetét. Kizárólag fogyasztásra ösztönöznek és az érzékszerveiden keresztül céloznak meg.
Te is sokszor bedőlsz a reklámoknak?
Ne aggódj, én is így voltam ezzel!
Sokáig elhittem például, hogy…
✓ Ha valami drága és ismert a neve, akkor biztosan magas minőségű, nyugodtan megvehetem
✓ A nagy kozmetikumgyártó cégek mindig a vásárlók igényeit nézik
✓ Ha egy termék sokszor szerepel a tévében, akkor biztosan egyike a legjobbaknak, nekem is ki kell próbálnom
✓ Ha valaminek kellemes az illata és az állaga, az biztosan egészséges is
✓ Ha egészségre ártalmas lenne a termék, akkor nem lenne forgalomban
✓ Ha a címkén az áll, hogy számtalan jótékony hatása van, akkor az úgyis van
✓ A szintetikus összetevők forradalmi újdonságnak számítanak
Miért mondom, hogy a hagyományos kozmetikumok tömegpusztító fegyverek?
Kritikus összetevők, kiszámíthatatlan kémiai reakciók
Arról már többször is írtam, hogy a nem bio készítmények sok esetben rejtenek olyan alkotóelemeket, melyek a kutatások szerint egészségkárosító hatásúak, ugyanakkor mégis engedélyezettek. Ráadásul egy termék akár több ilyen komponenst is tartalmazhat, melyek nem csak önmagukban veszélyesek, de egymással is reakcióba léphetnek. És akkor még nem vettük figyelembe az emberi tényezőt, hogy minden szervezet másként reagál a kemikáliákra.
Szintetikus adalékanyagok és gyártási hulladék
A szépségápolási szerekben az illatanyagokon kívül elsősorban a konzerválószerek, emulgálószerek és a színezékek között fordulnak elő veszélyt jelentő összetevők, de a gyártás során gyakran kerülnek a tubusokba olyan szennyező anyagok is, mint a króm vagy a nikkel.
Lassan ható méreg
Bár a gyártók sokszor védekeznek azzal, hogy a szintetikus anyagok nagyon kis koncentrációban találhatóak meg a készítményeikben, a fő problémát a szervezetben történő halmozódásuk jelenti. Olyan ez, mint a lassan ható méreg.
Környezeti terhelés
A kemikáliák azon kívül, hogy bejutnak az emberi szervezetbe, szennyezik a levegőt és a vizeket is, ezzel veszélyeztetve a növény- és állatvilágot, valamint befolyásolva az éghajlatot, a vízkészletet és az élelmiszerellátást.
Te gondolsz saját és gyermekeid jövőjére? Tudatosan választasz kozmetikumokat?